راه اندازی كد دستوری اپراتوری برای موقعیت یابی زوار

به گزارش سئو بوی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برقراری كد دستوری USSD اپراتورهای همراه برای آگاهی از وضعیت و موقعیت زوار با یكدیگر و ارسال موقعیت به دوستان خود در راه اربعین اطلاع داد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی – معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – در بازدید از مرز خسروی با بیان این خبر اضافه كرد: كد دستوریUSSD با شماره گیری #۵۰۰*۵۰۰* برای آگاهی از وضعیت و موقعیت زوار با یكدیگر و ارسال موقعیت به دوستان خود به صورت مجانی توسط همه اپراتورها در هر ساعتی از شبانه روز به راه افتاده است.
وی با اشاره به پوشش ارتباطی در راه زوار حسینی اضافه كرد: در راه جاده اربعین به سمت پایانه مرزی خسروی پوشش آنتن دهی اپراتورها مناسب ارزیابی شد.
شهریار بهنیا – مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان كرمانشاه – هم در این بازدید اظهار داشت: تمامی مسیرهای منتهی به شهرهای استان از دو مسیر ارتباطی فیبرنوری برخوردار می باشد كه با تمهیدات انجام شده سایت های جدید توسط اپراتورهای اول و دوم در راه اربعین راه اندازی شده و با ایجاد رومینگ بین اپراتورها در كمربندی قصرشیرین و راه اندازی سایت های پرتابل در راه اربعین مشكلات آنتن دهی نقاط كور برطرف شده است.
وی ادامه داد: در این پایانه شبكه اینترنت بی سیم برقرار شده و شركت مخابرات منطقه كرمانشاه تعداد ۵۰۰ خط تلفن ثابت به پایانه مرزی خسروی و ستاد ارتباطات اربعین جهت استفاده زوار اربعین حسینی واگذار می كند.
برپایه این گزارش، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان كرمانشاه از ستاد ارتباطات اربعین حسینی و خدمات ارتباطی در پایانه مرزی خسروی بازدید كردند.